KLIMATIZÁCIE ZAUJÍMAVOSTI

História značiek


Gree Electric Appliances Inc. zo Zhuhai je čínsky výrobca . Je to najväčší výrobca klimatizačných zariadení na svete . Spoločnosť ponúka dva typy klimatizačných zariadení: klimatizácia pre domácnosť a komerčné klimatizácie.  Svoje výrobky distribuuje v Číne aj do zahraničia pod značkou Gree . Spoločnosť má dva spoločné podniky s Daikinom ,Zhuhai Gree Daikin Device Co., Ltd. a Zhuhai Gree Daikin Precision Mold Co., Ltd. Gree bola založená v Zhuhai v Guangdongu v roku 1989 pod svojím bývalým názvom Zhuhai City Haili Cooling Engineering Company Limited ( čínština : 珠海 市 海利 冷气 工程 股份有限公司 ). V roku 1994 bola reštrukturalizovaná a premenovaná na Gree Electric Appliances Inc. v Zhuhai . Spoločnosť začala ako bezmenná továreň s 200 zamestnancami a ročnou produkciou menej ako 20 000 kusov.  Spoločnosť je dnes nadnárodným podnikom so 70 000 zamestnancami a ročnou produkciou 65,5 milióna jednotiek. 

.Samsung (= medzinárodný názov; kór. 삼성그룹 - Samsong kurup) je najväčší juhokórejský konglomerát a jedna z najväčších multimiliardových spoločností na svete v niektorých hlavných priemyselných odvetviach. Je zložená z mnohých mnohonárodných spoločností, ktoré sú všetky navzájom prepojené značkou Samsung, vrátane Samsung Electronics, čo je najväčšia spoločnosť v elektronike, Samsung Heavy Industries, jeden z najväčších výrobcov lodí a Samsung Engineering & Construction, popredná strojárska spoločnosť. Tieto tri spoločnosti tvoria jadro Samsung Group a vyjadrujú aj názov, keďže po kórejsky slovo samsong (čínske znaky 三星) znamená "tri hviezdy". Patrí aj medzi popredné spoločnosti v iných odvetviach na domácom trhu, vrátane financií, chemického, maloobchodného a zábavného priemyslu.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Kabušiki gaiša Tóšiba (japonským písmom: 株式会社 東芝; doslova: "Akciová spoločnosť Tošiba"), medzinárodne firma vystupuje pod názvom Toshiba Corporation, je japonská medzinárodná konglomerátna spoločnosť so sídlom v Tokiu. Patrí medzi najväčších výrobcov v elektrotechnickom priemysle.Vznikla v roku 1939 fúziou spoločností Šibaura Seisakušo (jap. 芝浦製作所; založená v roku 1875) a Tókjó Denki (založená v roku 1890) V roku 1939 sa spojil výrobca elektrických osvetľovacích telies (Tokyo Electric Company) s ďalším výrobcom z oblasti silnoprúdových zariadení (Shibauro Electric Company) a založili spoločnosť TOKYO SHIBAURO ELECTRIC COMPANY. Túto spoločnosť nazývali interne TOSHIBA, avšak oficiálne sa tento názov začal používať až v roku 1978Silný hospodársky rast po 2. svetovej vojne Japoncov motivoval aj k tomu, aby po vzore Američanov začali tiež vyrábať klimatizácie. Spoločnosť TOSHIBA v roku 1961 prezentuje prvé delené klimatizačné zariadenie - systém, pri ktorom je vonkajšia a vnútorná jednotka spojená medenými potrubiami. Spoločnosť TOSHIBA tým prevzala úlohu "inovátora" a až dodnes ženie vývoj na trhu svojimi rozhodujúcimi objavmi pre dobro človeka aj životného prostredia.

Mitsubishi Electric Corporation ( 三菱電機株式会社 , Mitsubishi Denki Kabushiki gaisha , tiež v skratke Melco ) je japonská nadnárodná spoločnosť so sídlom v Tokiu , Japonsko . Mitsubishi Electric vyrába elektrické a architektonické vybavenie a je hlavným svetovým výrobcom fotovoltaických panelov . Spoločnosť bola založená 15. januára 1921.Medzi produkty spoločnosti MHI patria letecké a vesmírne komponenty, klimatizácia, lietadlá, automobilové komponenty, vysokozdvižné vozíky, hydraulické zariadenia, obrábacie stroje, rakety, zariadenia na výrobu energie, tlačiarenské stroje, lode a kozmické nosiče.Výrobne závody klimatizačnej techniky sa nachádzaju prevažne v Malajzii a píšia sa prvotriednou kvalitou klimatizácii,

Daikin Industries Ltd bola založená v roku 1924 ako Osaka Kinzoku Kogyosho LP spoločnosťou Akira Yamada.  V roku 1963 bola spoločnosť premenovaná na Daikin Kogyo Co Ltd a vyvinula Neoflon. V roku 1982 bol premenovaný na súčasný Daikin Industries Ltd.Daikin Industries, Ltd. ( ダイキン工業株式会社 , Daikin Kogyo Kabushiki-gaisha ) je japonská nadnárodná klimatizačná výrobná spoločnosť so sídlom v Osake.Daikin je vynálezcom systémov s variabilným objemom chladiva (alebo VRV klimatizáciou Daikin, iní výrobcovia to označili ako VRF) a inovátorom na trhu klimatizačných systémov s deleným systémom, ktorý urobil prvé splitové a multi-splitové klimatizačné zariadenia. Spoločnosť Daikin vyvinula chladivo R-410A .

Značka Vivax je chorvátsky produkt, ktorý je na chorvátskom trhu od roku 2004 a dnes vo svojom sortimente ponúka viac ako 250 rôznych produktov. Sortiment značky Vivax je rozdelený do 6 skupín výrobkov: Imago (LED televízory); Chladenie (klimatizácia); Domov (malé domáce spotrebiče); Vox (audio, Hi-Fi), smart (smartphony) a tabletyKlimatizácie Vivax sú známe ako zariadenia najvyššej kvality. Okrem dizajnu, ktorý sa zmestí do každého priestoru, sa vyznačujú najnovšími technológiami, ktoré umožňujú pokročilú funkčnosť, Vivax vďaka najnovšiemu technologickému pokroku prispieva k mimoriadne tichej prevádzke chladenia a kúrenia. .Vivax vo svojej ponuke má širokú škálu klimatizačných zariadení.